Sever Talianska: Bibione, Caorle, Lido di Jessolo, Cavallino

Taliansko je všeobecne obľúbená destinácia nejedného z nás. Je to aj preto, že je relatívne blízko. Večer sadnete do auta a ráno ste pri mori v Taliansku. Taliansko je známe veľkým množstvom kempov na rozličnej úrovni. No už trojhviezdičkové kempy sú na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme platí, čím viac hviezdičiek tým vyššia kvalita. S karavanmi z našej požičovne karavanov sme už precestovali veľa kilometrov – skúsime vám poradiť, ktoré miesta sú zaujímavé.

Sever Talianska: Bibione, Caorle, Lido di Jessolo, Cavallino Zo všetkých týchto miest je len pár kilometrov do Benátok. Veľmi zaujímavý je výlet loďou z Punta Sabbioni. Necháte tam odparkovaný karavan, nastúpite na loďku a vystúpite 5 minút od námestia San Marco. Nemusíte sa trápiť s parkovaním – je to rýchle a pohodlné.

V Caorle aj v Lido de Jesollo na Vás čaká aquapark. V aquaparkoch je aj celodenný program s rôznymi vystúpeniami a samozrejme atrakciami.

Tip: kemp Capalonga – Bibione

Tento kemp síce nepatrí do kategórie úplne najlacnejších, ale myslím si, že je na vysokej úrovni vďaka klientom z Nemecka, Rakúska a Talianska. Všade sa udržiava čistota a sociálky sú vždy na 100%. Veľa ľudí si vyberie tento kemp práve preto, že si môže zarezervovať miesto hneď pri mori (lagúna). K dispozícii je mólo, kde si môžete priviazať napr.: nafukovací čln a nemusíte sa doprosovať a hľadať možnosti úväzu ako v Chorvatsku. Pláž sa každé ráno čistí. Každopádne odporúčam zobrať si bicykle so sebou. Cyklotrasy sú až do centra Bibione, dajú sa rôzne kombinovať – do Bibione cez mesto a späť po pláži. My sme maximálne spokojní.

image description