INTERIÉR KARAVANU:

Interiér moderných karavanov sa vyrába z kvalitných a trvácnych materiálov. Svojim vzhľadom a funkčnosťou sa vyrovná materiálom a vyhotoveniu Vašej domácnosti. Rovnako z pohľadu komfortu v karavane nájdete pohodlie hotelovej izby. Výnimkou v mnohých prípadoch nie je televízia, klimatizácia, či mikrovlnná rúra.

Pôdorys karavanu: Karavany sa dodávajú s rôznymi pôdorysmi. Každý výrobca používa svoj pôdorys a rozmiestnenie vecí v interiéri vozidla. V prednej časti, za sedadlami vodiča a spolujazdca sa zväčša nachádzajú sedadlá spolujazdcov a stolík, aby bola možná komunikácia medzi vodičom a spolujazdcami a rovnako, aby spolujazdci videli krajinu, ktorú križujú. Sedadlá sa u väčšiny vozidiel rozkladajú, čím vzniknú ďalšie lôžka.

V strednej časti je obvykle kuchynský kút a sociálne zariadenia, v zadnej časti potom lôžka pre 2-3 osoby. Pod lôžkom v zadnej časti je obvykle garáž na skúter, bicykle alebo kempingový nábytok. Vstup do garáže je u väčšiny vozidiel ako z interiéru, tak aj z exteriéru.

Energie a voda:

História karavanov siaha do dvadsiatych rokov minulého storočia, keď domáci kutili začali vyrábať a osadzovať obytné nadstavby na podvozky svojich automobilov.

Prvé sériové nadstavby sa objavili v roku 1938 od výrobcu Jennings. V roku 1939 bola sériová výroba z dôvodu II. svetovej vojny prerušená. Na výrobné linky sa vrátila v 50-tich rokoch. Od tohto momentu prešla výroba zmenou a vozidlá dostali ďalšie vylepšenia.