Polidor Camping Park -CHORVÁTSKO -ISTRIA

Kemp sa nachádza ďaleko od zhonu mesta. Oddychujte od svojich každodenných povinností a oddychujte v tieni istrijských borovic, ochladených čerstvým morským vánkom.Na tábore je k dispozícii 52 stôp pre stany, karavany a prívesy.

Všetky parkovacie miesta majú pripojenie na elektrinu a vodu, sú pokryté štrkom a oddelené živými plotmi. Zatiaľ čo niektoré parkovacie miesta majú plný tieň od okolitých stromov, takže sú obzvlášť vhodné pre stany, ostatné sú len čiastočne chránenné pred slnkom.

Pre hostí, ktorí radšej zostanú na slnku, môžeme ponúknuť niekoľko trávnikov na slnku . Štandardné parkovacie miesta majú priemernú veľkosť 80 m2 a poskytujú miesto pre jedno auto.

Kemp sa nachádza v okrese Istria a ako taký je najzápadnejšou krajinou Chorvátska, ktorá zahŕňa najväčšiu časť istrijského polostrova.Dĺžka pobrežia je 445 km a na ostrovoch 539,9 km. Najzápadnejším bodom je Savudrija, zatiaľ čo najjužnejší bod je v blízkosti Premantury ( Kamenjak ).Podnebie je stredomorské, veľmi príjemné, s najvyššou priemernou teplotou vzduchu 24 ° C v auguste a najnižšou priemernou teplotou 5 ° C v januári. Letá sú suché a teplé, s viac ako 10 hodinami slnečného žiarenia denne.

Oblasti ako Baredinská jaskyňa pri Poreči alebo podzemná rieka Foiba v Pazinu sú obľúbenými geologickými atrakciami. Lomnica pri Rovinji je vhodná najmä na štúdium geológie.

Istria je známa svojou gastronómiou a svojimi tradičnými chuťami. Už v roku 537 slávny Cassiodorus napísal, že v tejto krajine "patricia vedú životy Bohov". Tu sú symfónie chutí napísané oproti hĺbkam podzemným pokladom. Mäkkýše, ryby a kraby hrajú spolu so známymi istrijskými hľuzovkami. Je to krajina najlepších vín a najlepší olivový olej na svete.

Kemp sa nachádza v blízkosti mesta Poreč (4,5 km), Vrsaru (2,5 km) a najbližšej Funtany (1,5 km).

Po Pule je Poreč najväčším istrijským mestom podľa počtu obyvateľov. Mesto, ktoré má takmer dvetisíc rokov, sa nachádza v prístave a je chránené pred morom ostrovom Sveti Nikola. Poreč je od roku 1970 jedným z hlavných centier cestovného ruchu v Chorvátsku, jeho tridsať takýchto hotelov má viac ako 95.000 lôžok a 13 kempingov, nudistický tábor, 16 apartmánových komplexov, vily, bungalovy a rodinné domy.

image description